En iyi uyku hapları

En İyi Uyku Hapları

Uykusuzluk bir çoğumuz için çok önemli bir sıkıntı. Bu durumda insanlar doğal yöntemlerle uykusuzluğa çare bulamayınca uykusuzluk ilaçlarına yöneliyorlar. İşte sizler için derlediğimiz en iyi uyku hapları. Öncelikle belirtmek isteriz ki bu liste internette yaptığımız araştırmalar neticesinde yazılmıştır hiç biri test edilmemiştir ve sizin için en iyi durum doktorunuza danışıp doktorunuzun önerdiği uyku ilacını içmenizdir.

İşe yarayan uyku hapları hangi haplardır?
İşe yarayan uyku haplarıhangi haplardır

Öncelikle uyku haplarını kullanmadan önce kutu içeriğini iyice okumanızı öneririz ayrıca doktora görünmeli ve onların tavsiyelerini dinlemelisiniz. Sizlere önereceğimiz ilaçlar genellikle reçetesiz uyku ilaçlarıdır.

Remeron 30mg 14 tablet - 28 tablet
Remeron 30mg 14 tablet – 28 tablet

Remeron Uyku Hapı

Remeron uyku ilacı en çok kullanılan uyku haplarından birisidir. Antidepresan olarakta tanınır. Alkolle birlikte almanızı kesinlikle önermeyiz yan etkileri doğabilir. Kullandıktan sonra ne kadar bünyeye göre değişse de 14-15 saat aralıksız uyuyabilirsiniz. Remeron uyku ilacını kullandığınız zamanlar genellikle 12-13 saat boyunca uyku çekersiniz. İlacı kullanmanız doktor tavsiyesinde olunmalı ve ilaç bağımlılığa neden olabilmektedir. Bazı insanlarda iştah açıcı bir etkisi olabilmektedir.

Unisom tablet
Unisom tablet

Unisom Uyku Hapı

Bu ilacı kullananlar genellikle uyanmakta zorluk çekerler. Sizi çok derin bir uykuya sokar. Uykusuz gecelerde kullandığınızda 15 saate kadar uyumanız mümkündür. Unisom uyku ilacını içtikten 2 saat sonra uykunuz gelecek ve yavaşça yatağa doğru yöneleceksiniz. Uyku bozukluğu için kullanılan unisom uyku ilacı; 25 mg. doksilamin içermektedir aynı zamanda yan etkileri olarak ağız kuruluğu ya da bulanık görmeye neden olabilir.

Citoles 5mg - 10 mg
Citoles 5mg – 10 mg

Citoles Uyku Hapı

Hafif depresyon ve obsesif kompulsif sebebiyle de kullanılabilen bu ilaç uyumanız da büyük bir rahatlık sağlayacaktır. İlacı kullandıktan sonra fazlasıyla esneme ihtimaliniz var bu durumdan korkmayın. Uyku düşmanınız değil artık dostunuz olacaktır. Citoles uyku ilacı bazı bireylerde doz arttırılarak kullanılmaktadır bu durumda en sağlıklı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Tolvon 10mg 30 tablet
Tolvon 10mg 30 tablet

Tolvon Uyku Hapı

Daha önce hiç uyku hapı kullanmamış iseniz bu uyku ilacı bünyenize ağır gelebilir. Ağır bir şekilde 20 saate kadar uyumanız mümkündür. Etki süresi 2 saati bulabilir. Diğer ilaçlar gibi antideprasan olarak geçmektedir. Tolvon uyku ilacının en çok beğenilen özelliklerinden birisi çoğu insanda bağımlılık etkisi bırakmamasıdır.

Largactil 100mg - 25mg
Largactil 100mg – 25mg

Largactil Uyku Hapı

Bu uyku ilacını kullananlar; uykusuzluğun yanı sıra hıçkırığa da iyi geldiğini söylemektedirler. Eğer ki epileptik bir hastalık durumunuz varsa kullanmanız önerilmez. Farklı rüyalar görebilmeniz mümkündür. Largactil uyku ilacının ağır bir ilaç olduğu belirtilmektedir.

En iyi uyku hapları makalesi çeşitli araştırmalara ve kullanıcı deneyimlerine göre yazılmıştır. Kesinlikle doktor gözetiminde kullanınız.

2 thoughts on “En İyi Uyku Hapları”

 1. En İyi Uyku Hapları

  Sizlere en iyi uyku hapları için yorumlarımı bırakayım.
  Daha önce bir çok uyku hapı kullandım ancak bir kaç tanesini söyleyeceğim.
  remeron uyku hapı: antidepresan olarak geçiyor, doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın. haftada 2-3 hapdan fazla kullanmadım. bayağı iyi sızdırıyor.
  unisom uyku ilacı: ağızda bir kuruluk bırakıyor, durmadan su ihtiyacı getiriyor. bayağı deliksiz uyutuyor.
  Tavsiyelerimin yanı sıra kesinlikle doktorun önerisinin dışında dozda kullanmayın. Hepinize iyi uykular.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir