Gece uyuyamıyorum, Ne yapmalıyım

Gece uyuyamıyorum, Ne yapmalıyım?

Gece uyuyamıyorum, ne yapmalıyım? sorusu bir çok insanı gece yatağına yattığından gereken düşünmekten uyuyamamasına gerekte uyumak isteyip uyuyamamasına sebep olmaktadır.

Geceleri uykum kaçıyor
Geceleri uykum kaçıyor

Uykusuzken Uyuyamamak

Uyku insanlar için o kadar önemlidir ki uyku olmazsa vücudumuz tam anlamıyla çalışamaz ve er ya da geç bir hastalıkla karşılaşırız bu yüzden dolayı uykusuzluğu en kısa sürede çözmemiz gerekmektedir.

Eğer ki gece uyuyamıyorum diyorsanız bu durumu gün içerisinde yediğiniz yemeklere, yaptığınız aktivitelere, iş yerindeki – okuldaki strese ya da kullandığınız ilaçlara bağlayabilirsiniz. Buna rağmen günler süren bir uykusuzluk söz konusuysa zaman kaybetmeden doktora görünmeli ve doktor gözetiminde ilaçlar kullanmalısınız. Dediğimiz gibi uykusuzluğu en kısa sürede çözmelisiniz çünkü vücudunuzun bir fonksiyonunun çalışmaması diğer fonksiyonların bozulmasına sebep olabilir.

Ancak uyuyacağım diye stres yaptığınızda uykunuz daha çok kaçacaktır.

Gece uyumakta zorluk çekiyorum
Gece uyumakta zorluk çekiyorum

Uyumak İçin Ne Yapmalıyım?

Gece uyuyamıyorum, ne yapmalıyım? sorusu için sizlere doğal olarak tavsiyelerde bulunabiliriz. Kahve, çay, kola gibi kafeinli içeceklerden kaçının. Ağır yemeklere kesinlikle bulaşmayın aksine yoğurt, süt gibi uyku getiren ve hafif yiyecek – içecekleri tercih edin.  Gün içerisinde uykunuz gelirde şekerleme yaparsanız bu durum sizin için pahalıya patlayabilir. Şekerlemeyi ortalama yarım saat yapmalısınız daha fazlası gece uykunuzu kaçıracaktır. Uykunuzu düzene soktuktan sonra tekrar bozmamak için saatlere önem verin, şekerlemeyi bırakın.

Hiçbir şey uykunuzdan yani insan sağlığınızdan önemli değil. İş, ders ne olursa olsun her şeyi zamanında yapın ve zamanında uyuyun. Eğer ki gece uykudan aniden uyanma gibi bir durumunuz varsa ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir