Ilık duş ve masajla uykusuzluğun önüne geçin

Ilık duş ve masajla uykusuzluğun önüne geçin

Evde kullanabileceğiniz tek kişilik masaj aletleriyle ya da ailenizden, arkadaşlarınızdan birisinin yardımıyla vücudunuza yapılacak masaj beyninize rahatlık sinyalleri gönderecektir. Ardından ılık bir duş ile mışıl mışıl bir uyku çekebilirsiniz.

Uykusuzluğu önlemek için masaj yaptırın
Uykusuzluğu önlemek için masaj yaptırın

Burada önemli olan husus banyo yaparken çok sıcak ya da çok soğuk olmamasıdır. Banyo esnasında su çok sıcak akarsa vücudumuz biz fark etmesek bile yanar ve uyumaya çalışırken derimizin üzerinde acıtmayan ancak uykumuzu engelleyen sinyaller gönderir. Çok soğuk olur ise vücudumuzu daha dinç tutacak ve derimiz sıkı duracaktır. Buda yapılan tüm masajın çöpe gitmesi anlamına gelir.

Uykusuzluğa ılık duş iyi gelecektir
Uykusuzluğa ılık duş iyi gelecektir

Uyku için masaj teknikleri

Masaj esnasında dikkat edilecek konular masajın üst kısımlara yapılmasıdır. Bacaklara yapılan masaj her bünyede rahatlık hissiyatı vermez. Aksine birey gıdaklandığı için rahatlıktan çok rahatsızlık verir. Kafa masajı, sırt masajı ve kolların sıkılması bünyeyi rahat bir hissiyat sağlayacak ve yumuşatacaktır.

Özellikle kış aylarından duş sonrası odanın çok sıcak olmamasına dikkat edin. Zaten sıcak olan bünyeniz odada sıcak olduğu için daralacak ve uykunuzun kaçmasına sebebiyet verecektir. İşte bu yüzden dolayı hafif bir soğuk oda ve yorganın altındaki sıcaklık uykuya davet çıkaracaktır.

4 thoughts on “Ilık duş ve masajla uykusuzluğun önüne geçin”

  1. İyi bir uyku için ılık duş alınması şarttır . Ilık duş beyne rahatlık sinyalleri gönderir ve rahat huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olur.

  2. Banyodan sonra uykum genelde kaçıyordu sebebini bilmiyordum ama burda okudum ve anladım suyun derecesi önemli ve masajların sırt bölgelerine yapılması rahatlık veriyor mutlaka deneyecegim teşekkürler

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir