Largactil hıçkırık ve uyku ilacı

Largactil Hıçkırık ve Uyku İlacı

Largactil ilacı uykusuzluğu önlemenin yanı sıra uzun süreli hıçkırıklar da kullanılan bir ilaçtır. İlaç tablet olarka ve ampül olarak satışa sunulmuştur. Antipsikotik ilaçlar grubuna dahildir.

largactil nedir

Largactil ilacını epilepsi hastalarının kullanılması önerilmez. Sebebi ise uykuya daldıktan sonra çeşitli rüyalar görmeniz ve hastalığı tetiklemesidir. Geceleri derin bir uykuya sokar ve bir aydan fazla kullanılması önerilmez.

Largactil Hıçkırık Geçirir Mi?

Hıçkırık sebebi ile kullanıyorsanız hıçkırık geçtikten sonra kullanmayı bırakmalısınız. İlacı kullandıktan sonra uzun süre uyuyacaksınız ve uyandığınızda bir uyuşukluk hissiyatı olacaktır. Ayılmak biraz zaman alabilir.

İlacı kullanmadan önce doktor kontrolünden geçilmeli ve gerekli dozda kullanılmalıdır.

Largactil İlacı Ne Kadar?

Fiyatlar değişkenlik gösterse de şu anki güncel fiyatı; LARGACTIL 100 mg 30 tablet fiyatı 7.31 TL’dir. Reçetesiz satılmaz.

3 thoughts on “Largactil Hıçkırık ve Uyku İlacı”

  1. Eşim için aldım.4 gündür çeyrek sabah çeyrek akşam alıyor.Alma sebebi 4 aydır devam eden hıçkırık.Yarım sabah yarım akşam almaya devam edebilir miyiz?

  2. Aciklayici bilgilendirici bir makale olmus ayrica ogrenmem de iyi oldu epilepsi hastasiyim bana uygun bir ilac degil tesekkurler

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir